Jeżeli chcemy zainwestować swoje pieniądze w złoto to na pewno jest dobry pomysł. Jednak warto się jak dokładnie to zrobić aby nasze pieniądze po jakimś czasie wzrosły. Jeżeli chodzi o złoto to mamy do wyboru złoto lokacyjne tzw. bulionowe oraz złoto kolekcjonerskie. W takim razie możemy zakupić zarówno złote sztabki kolekcjonerskie jak i złote minety kolekcjonerskie oraz złote monety bulionowe. Monety kolekcjonerskie polecałbym w zasadzie wyłącznie kolekcjonerom, numizmatyką zafascynowanym monetami, natomiast ktoś kto chce po prostu zainwestować swoje pieniądze w zupełności powinny wystarczy monety bulionowe.

Jednak aby rzeczywiście zarobić większe pieniądze warto zainwestować większą ilość pieniędzy. Czym więcej zainwestujemy w monety bulionowe tym więcej zyskamy. Właściwie na monetach bulionowych nie da się stracić. Ich wartość nigdy nie spada poniżej wartości kruszcu z jakiego zostały wybite więc jest to inwestycja jak najbardziej bezpieczna. Można kupować minety bulionowe całymi seriami lub pojedyncze egzemplarze. W przeciwieństwie do sztabek złota ich przechowywanie nie jest w żadnym stopniu kłopotliwe i jest właściwie przyjemności posiadanie takich monet bo oprócz tego ze posiadają wartość finansową to jeszcze dobrze wyglądają, są piękne, błyszczące często ładnie zapakowane.
Dlatego takie monety mogą stać się również prezentem na specjalną okazję. Można taką monetę podarować wyjątkowej osobie albo potraktować ją jako prezent na ślub, będzie na pewno fajną pamiątką dla obdarowanego a ponadto nigdy nie straci na wartości, przeciwnie jej wartość finansowa będzie wzrastać odpowiednio do lat. Wielu ludzi szczególnie kiedy zaczyna inwestować w monety bulionowe korzysta z rad pośredników aby po pierwsze nauczyć się inwestować po drugie robić to z największą korzyścią dla swojego portfela inwestycyjnego. Jest to naprawdę rozsądny sposób ponieważ doradcy to doświadczone osoby na pewno zainwestują nasze pieniądze w najbardziej dogodny sposób z korzyścią dla naszego kapitału a prowizja jaką pobierają jest dość niska w stosunku do odniesionych korzyści.