Targi i giełdy numizmatyczne

Tak jak w innych dziedzinach naszego życia są organizowane targi i giełdy, tak też w naszym kraju i na świecie są organizowane owe targi i giełdy numizmatyczne, gdzie można m.in. nabyć monety, wymienić się nimi, zdobyć ciekawe informacje, dowiedzieć się o jakichś nowościach numizmatycznych, można poddać swoje eksponaty bezpłatnej wycenie przez eksperta ds numizmatyki, można również obserwować wybijanie okolicznościowego numizmatu oraz wiele innych czynności związanych z tą tematyką. W roku 2010 odbyły się warszawskie targi numizmatyczne, na których to specjalnym gościem był Narodowy Bank Republiki Białoruś.

Została również wtedy zaprezentowana specjalna moneta wybita z okazji Igrzysk Olimpijskich, które to mają odbyć się w 2012 roku. Były też również przeprowadzane debaty numizmatyczne. Jedną z największych i najpopularniejszych imprez numizmatycznych na świecie były Światowe Targi Pieniądza w Bostonie. Zostały tam zaprezentowane unikalne, rzadkie i niespotykane monety.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Oferowano ponad 10000 monet z całego świata. Takie targi i giełdy są świetną rzeczą dla fanatyków numizmatyki, gdyż mogą się oni spotkać we własnym gronie, podyskutować, powymieniać spostrzeżeniami oraz mogą nabyć egzemplarze, które zawsze chcieli mieć. W Polsce jedną z największych imprez kolekcjonerskich jest Śląska Giełda Kolekcjonerów. Jest ona organizowana co roku i za każdym razem przyciąga dosyć sporą liczbę osób.

Można tam kupować, sprzedawać lub wymieniać się eksponatami numizmatycznymi. W Polsce oraz na całym świecie, co roku organizowanych jest bardzo wiele imprez- targów czy giełd numizmatycznych. Zapewne każdy kolekcjoner odwiedza większość tych imprez. Targi i giełdy są świetną rzeczą, gdyż kolekcjonerzy mogą zobaczyć “okazy”, których jeszcze nigdy nie widzieli, mogą dowiedzieć się nowych, ciekawych rzeczy, mogą także dowiedzieć się różnorakich nowinek z tej branży.

Często nawet hobbyści a także miłośnicy numizmatyki dowiadują się tam informacji, których bardzo często nie mogą nigdzie znaleźć, czy to w podręcznikach, czy na internecie czy gdzieś indziej, a tam posiadają informacje z pierwszej ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *