Nowości numizmatyczne

Jeżeli mamy już w domu całe kolekcje monet i banknotów i tylko czekamy na to, aby wyposażyć te cenne zbiory w kolejne okazy, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wypatrywać pojawiających się na rynku nowości. Oczywiście najlepszym sposobem na to jest systematyczne przeglądanie monet pojawiających się w Narodowym Banku Polski. Warto być tutaj dokładnym i pamiętać o datach, gdyż ukazujące się monety emitowane są raczej w niewielkich nakładach i bardzo szybko się rozchodzą. Nowe monety zdobywają nabywców w piorunującym tempie, a są nimi przeważnie fani numizmatyki, ale również ludzie dokonujący zakupu okolicznościowych monet dla zysku.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Warto więc w takim razie, jak najszybciej zaopatrzyć się w monety pochodzące z samego Narodowego Banku, gdyż jeżeli potem będziemy chcieli nabyć je na rynku wtórnym ich ceny będą o wiele wyższe od tych oferowanych przez Bank. A w celu nabycia wiedzy odnośnie najnowszych emisji monet wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Banku Polskiego, www.nbp.pl, a następnie kliknąć w zakładkę monety okolicznościowe. Robiąc to uzyskamy od razu dostęp do możliwości zakupu, obejrzenia katalogu monet z kilku lat, a także będziemy mogli uzyskać informację o planach emisyjnych na obecny oraz przyszły rok kalendarzowy.

W 2011 roku pojawiło się już wiele monet, które z pewnością zostały już nabyte przez numizmatyków, ale nie powinniśmy się za bardzo przejmować, gdyż do końca roku planowanych jest jeszcze wiele emisji. A dokładnie na 8 grudnia planuje się wyemitowanie monet z tematyki historii polskiej muzyki rozrywkowej (z podobiznami Jeremi Przybory i Jerzego Wasowskiego) oraz miast Polski. Warto zauważyć, że są to kontynuacje ukazanych już w przeszłości serii.

Natomiast już na styczeń zaplanowane są emisje z zakresu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a na luty kilka emisji, między innymi te przedstawiające podobizny Polaków ratujących Żydów. Warto w takim razie systematycznie wypatrywać emisji akurat w Narodowym Banku Polskim, gdyż jest to najlepszy, najtańszy i zdecydowani e najbezpieczniejszy sposób zakupu monet dla numizmatyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *