Nowe trendy

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo podatni na opinię innych ludzi, zwłaszcza ludzi mających coś do powiedzenia, którzy dyktują nam jak mamy wyglądać, jakiej mamy słuchać muzyki, jakie filmy oglądać czy też w jakich wydarzeniach brać udział. Jak niemal w każdej dziedzinie życia, tak i w sferze inwestycji i lokat są co chwila nowe trendy.

Jednym z ostatnich trendów jest właśnie zainteresowanie inwestorów monetami oraz banknotami wydawanymi przez Mennicę Polską na szczególne okazje. W tej chwili monety są już nie tylko okrągłe, ale również w kształcie prostokąta, są to tak zwane monety zawieszki, a są to po prostu pięknie zdobione zawieszki.

Zdjęcie znalezione na stronie Flickr.com

Jest to jednocześnie oryginalna biżuteria będąca jednocześnie moneta o konkretnym nominale, posiadającą swa wartość. Poza tym, produkowane są monety wysadzane kamieniami szlachetnymi, na przykład drogocennym bursztynem. Ciekawostką jest, że jedna z najbardziej zaskakujących i niezwykłych monet ozdobiona została aż dziewięcioma bursztynami. Została ona dedykowana Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej, i po raz pierwszy moneta może mieć dowolnie wybrany wygrawerowany napis. Poza tymi niezwykłymi monetami Mennice wybijają także sztabki.

Jednym z zachwycających projektów, o którym warto jest wspomnieć, jest seria sześciu sztabek , która prezentuje poszczególne regiony naszego kraju, takie jak : góry, kotliny, wyżyny, niziny, pojezierza oraz pobrzeża. Są to sztabki wykonane ze złota lub ze srebra, nakład ze złota jest znacznie niższy od tego ze srebra, gdyż i cena takiej sztabki jest zupełnie inna, gdy jest ona wykonana ze złota. Chciałabym również zwrócić uwagę na najważniejsze monety inwestycyjne świata.

Zaliczamy do nich takie monety ze złota i srebra jak: Wiedeńscy Filharmonicy, Liść Klonowy, Libertad, Amerykański Orzeł, Australijski Koala, panda, Britannia. Jak widzimy jest mnóstwo różnych pomysłów na wzory monet, a każdy z nich jest olbrzymia gratką dla zamiłowanych kolekcjonerów numizmatów. Nie ma nic lepszego niż pasja, na której można zarabiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *