Naprawdę kosztowne monety

W kolekcji numizmatycznej mogą pojawić się naprawdę bardzo kosztowne monety. Rzecz w tym, że często dzieje się tak, iż to ktoś starszy zaraża nas swoją pasją. Prawdziwi numizmatycy mogą przekazywać sobie swoje skarby z pokolenia na pokolenie. Większość młodych osób, które dopiero zaczynają przygodę ze zbieraniem monet i banknotów mogą mieć trudniej, ponieważ dotarcie do tych, które wcześniej można było nabyć z jakiejś okazji dziś może być niemożliwe.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Mennica co jakiś czas wydaje monety, które upamiętniają jakieś wydarzenie, osobę. Można je dostać w rozsądniej cenie. Są to jednak limitowane egzemplarze dlatego po czasie, kiedy przykładowo ktoś zainteresuje się numizmatyką dopiero po dziesięciu latach, taka moneta bądź taki banknot będzie ciężki do zdobycia. Oczywiście nie chodzi przecież o to, aby zdobyć wszystkie możliwe monety świata. To jest niemożliwe. Zawsze jednak jesteśmy ukierunkowani na to, aby nasza kolekcja czymś się charakteryzowała: nie tylko przedstawiała monety z różnych stron świata, ale przedstawiała historię, znane postacie.

Jeden komentarz


  1. W Polsce chyba najlepszym interesem był zakup monety 2 zł z wizerunkiem Zygmunta. Moneta była dostępna w cenie 2 zł, a obecnie jej wartość to blisko 500 zł. Może nie jest piękna ale niski nakład wywindował cenę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *