Moneta bulionowa – cena

W kryzysowych czasach kruszce takie jak złoto i srebro czy platyna zawsze były idealną ochroną kapitału a tym samum naszych pieniędzy dobytków związku z tym zarówno kiedyś jaki i w czasach współczesnych kupowanie złota oraz monet bulionowych wykonanych ze złota jest bardzo niezwykle polarne. Co jest właściwie jest bulion inwestycyjny oraz gdzie można go nabyć? Otóż to specjalne monety wybijane w celach inwestycyjnych. Inwestowanie w złoto i srebro ma swoją długa tradycję. I właściwie dzisiaj nie jest niczym zadziwiającym przecież wiele osób właśnie tak lokuje swoje pieniądze.

Zdjęcie znalezione na stronie Monety-bulionowe.com

Wszyscy którzy zakupują monety bulionowe są zgodni co do tego, że te szlachetne to świetna lokata, na której nie się traci. A rosnące ciągle ceny metali szlachetnych w żaden sposób nie spowalniają i nie zmieszają popyty na nie natomiast my kupujemy coraz więcej złota i srebra w różnych postaciach. Inwestujemy przecież nie tylko w złote i srebrne monety kolekcjonerskie ale głównie coraz częściej w tak zwany bulion. Monety bulionowe który nazywamy często również srebrem albo złotem inwestycyjnym, to monety wyprodukowane celowo jako kumulacja tego drogiego kruszcu. Nie stanowią one środka płatniczego czyli nie SA monetami obiegowymi, są produkowane na potrzeby inwestycyjne. Ich waga jest podawana w systemie uncjowym.

Badania podają że najbardziej popularna polska moneta bulionowa dała w ciągu ostatnich kilkunastu lat wielokrotny zysk. Monety bulionowe są idealną lokatą kapitału na czasy kryzysów finansowych, w czasach kiedy to papierowy pieniądz zdecydowanie traci na wartości. Wiadomo tez że monety bulionowe w przeciwieństwie do monet kolekcjonerskich są wybijane w nieograniczonych nakładach, a nakład jest uzależniony wyłącznie jedynie od popytu na te monety bulionowe.. Ich cena stanowi nie wartość kolekcjonerska, a również cenę kruszcu, z którego są wybita i wykonana. Wśród wielu popularnych na świecie monet pochodzących z rożnych krajów znajduje się również Polski Orzeł bielik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *