Inwestycja w numizmaty?

Inwestowanie w złoto, dzieła sztuki czy właśnie numizmaty robi się coraz popularniejsze. Jaki jest tego powód? Oczywiście możliwość zarobku i stosunkowa „pewność” inwestycji. Złoto drożeje w ostatnich latach stale, dzieła sztuki również. Jak jest z monetami kolekcjonerskimi? Otóż kolekcje z lat 1972-2009 potrafią przynieść roczny zysk w wysokości około 70%! Wziąłem tu pod uwagę inwestycje zupełnego laika.

Zdjęcie znalezione na stronie Numizmatyka.com.pl
Zdjęcie znalezione na stronie Numizmatyka.com.pl

Osoba znająca się na numizmatach, na ich wartości kolekcjonerskiej, potrafi zwiększyć zainwestowany kapitał o 100-200 procent! Co ciekawsze szybciej drożeją numizmaty o niższej wartości emisyjnej. 100-złotówki wyemitowane w latach 2002-2007, zwiększają swoją wartość o 71 procent w ciągu roku, 200-złotówki wydane w tym samym okresie, przynoszą zysk rzędu 55 procent. Czy to jeszcze Cię nie przekonuje? Możesz zadać pytanie – a co jeżeli ceny kruszcu, z którego moneta jest wyprodukowana upadną na giełdzie? Nie musisz się szczególnie o to martwić. Cena monety kolekcjonerskiej nie będzie nigdy niższa niż cena zawartego w niej kruszcu. Wartość numizmatu nie zawiera się głównie w kruszcu ale w wartości kolekcjonerskiej egzemplarza, a ta rośnie stale, praktycznie od momentu zakupu danego egzemplarza.

Monety wydane w latach 1972-2009 można dostać w stanie bardzo dobrym i idealnym. Stan monety jest bowiem bardzo ważny. Wpływa on na wartość danej monety oraz na zainteresowanie danym egzemplarzem. Po zakupie monety warto zabezpieczyć ją przed wszelkim niszczeniem. Jednym ze sposobów jest laminacja. Tego typu zabezpieczeniem od kilku już przynajmniej lat posługuje się mennica polska. Zakładam, że już zacząłem Cię przekonywać drogi czytelniku. Odpowiem więc na kolejne pytanie, które możesz zadać. Inwestować w złoto, czy w srebro? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Bardziej popularne jest inwestowanie w monety z tańszego kruszcu, czyli ze srebra. Są to popularne „zwierzaki”. Na niektórych egzemplarzach z tej serii możemy już w ciągu 6 miesięcy zarobić do 47%! Jeśli chodzi o monety złote-one są inwestycją pewniejszą.

Po pierwsze – cena złota na giełdzie stale od kilku lat rośnie, po drugie – na monety złote dostajemy dodatkowe certyfikaty, które ułatwiają zakup i sprzedaż numizmatu. Monety wydane w latach 1972-2009 można dostać w stanie bardzo dobrym i idealnym. Stan monety jest bowiem bardzo ważny. Wpływa on na wartość danej monety oraz na zainteresowanie danym egzemplarzem. W jaką kolekcję byś jednak nie zainwestował, zysk jest niemal pewny. Polecam więc inwestycję w numizmaty – zysk w stosunku do ryzyka jest wręcz niewiarygodny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *