Dlaczego inwestować w srebro?

Srebrzysty metal nie zawsze był doceniany przez inwestorów. Dawniej określała parytet dolara i stosunek jego wartości do złota wynosił 1:15. Obecnie stosunek ten wynosi 1:50, jednak różnica te się zmienia z korzyścią dla srebra. Srebro ma olbrzymi potencjał inwestorki, co zauważa wielu analityków oraz inwestorów. Związane jest to ze wzrostem zapotrzebowania na ten kruszec ze strony nowych gwałtownie rozwijających się gałęzi przemysłu.

Zdjęcie znalezione na stronie Kingworldnews.com
Zdjęcie znalezione na stronie Kingworldnews.com

Obecnie bez udziału tego surowca nie wyobrażamy sobie produkcji komputerów, czy też tak popularnych telewizorów plazmowych. Dzięki temu wzrost wartości jest większy niż osiągany przez cenniejszy kruszec złoto inaczej mówiąc na srebrze można więcej zarobić niż na złocie. Inwestorów w ten metal może jednak powstrzymywać to, że do ceny srebra należy doliczyć 23% podatku. Kto jednak nie zrazi się tym, może skorzystać ze wzrostu oferty skierowanej do inwestorów. Ale jak inwestować w srebro?

Na pewno jest to uzależnione od tego jakie umiejętności inwestowania posiadamy. Dla początkujących inwestorów specjaliści polecają inwestowanie bezpośrednie polegające na zakupie srebra w postaci sztabek bądź też monet kolekcjonerskich emitowanych przez mennice na zlecenie banków centralnych. Szczególnie inwestowanie w srebrne monety mogą dać całkiem niezły zysk. Przykładem może być wzrost wartości monet z kolekcji Bursztynowy Szlak, który w ciągu sześciu lat przyniósł prawie 9000%.bardzo ciekawą propozycją są sztabki srebra, mające charakter kolekcjonerski.

Sztabki te emitowane w limitowanych ilościach charakteryzują się bardzo dużą zawartością srebra, oraz ciekawym wykonaniem powodującym, że podobnie jak w przypadku monet, oprócz wartości wynikającej z wartości samego kruszcu mają wartość również kolekcjonerską. Inwestycje w srebro są na pewno korzystne. Jednak należy pamiętać, że obecna hossa na rynku może w każdym czasie minąć, choć zgodnie z tym co twierdzą analitycy trend ten raczej szybko nie minie. Warto więc z tego skorzystać i zainwestować część posiadanych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *