Banknot do kolekcji

Numizmatyka to nie tylko monety. Wiele osób, które zbiera bilon, jest także zainteresowana banknotami. Te wymagają jednak jeszcze większej pielęgnacji. Rzecz w tym, że nie można ich umyć, przetrzeć mokrą ściereczką. Banknot musi znajdować się w przegródce, w której nie będzie możliwości, aby się przecierał. Jak wiadomo z czasem faktura staje się bardziej gładka, a następnie może się przetrzeć i rozedrzeć. Pieniądz ma być trwały, ale banknot zdecydowanie jest trudniejszy w utrzymaniu niż moneta.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Trzeba zadbać, aby nie tylko się nie przecierał, ale także nie zagniatał. Musi być ułożony odpowiednio. Ponadto również nie powinno do przegródki dostawać się powietrze. Kolekcja banknotów świetnie się prezentuje. Są duże, mają wyraźne grafiki oraz jasno przedstawiają postać znajdująca się na nim. Świetnie prezentuje się tak wyeksponowana kolekcja obok pięknie błyszczących monet. Jako numizmatycy dostrzegamy w banknotach oraz monetach znacznie większą wartość niż tylko tę nominalną, która jest istotna dla większości społeczeństwa.

Jeden komentarz


  1. Jeżeli posiadamy stary banknot i jest w stanie idealnym ale zgięty jakiś róg to niestety wartość takiego banknotu bardzo spada. Myślę, że banknoty należy przechowywać w porządnym segregatorze. Te tańsze mają wkładki bardzo cieniutkie więc łatwo o uszkodzenie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *